Kurulum ve Teknik Hizmetler

Orecom Support

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nulla volutpat ex finibus urna. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nulla volutpat ex finibus urna.Devamı... »

Help Desk

Deneyimli kadromuz da konusunda uzmanlaşmış personellerimizce, internet altyapısı olan ofisinize HelpDesk çağrı merkezmizden uzaktan destek alarak sorunlarınızı hızlı bir şekilde çözüme kavuşturabilirsiniz.Devamı... »

Yerinde Servis

Ana faaliyet alanı Bilgi Teknolojileri ( BT ) olmayan firmaların yaşayabilecekleri her tür sistem problemlerine yönelik deneyimli BT elemanları bulundurmaları maliyeti arttırmakta ve kaynak kaybına yol açmaktadır.Devamı... »

Periyodik Bakım

Unutmayız sistemleriniz fiziksel olarak canlı olmasada aslında onlarında bakıma, sorunlarının giderilmesine ve sorunlar büyümeden müdahale edilmesine ihtiyaçları var.Devamı... »

Kurumsal Bakım Anlaşması Nedir?

Kurumların her geçen gün artan bilgi işlem yükünü yüksek hizmet kalitesiyle servis olarak almaları mümkün. Dünyada birçok kurum, farklı uzmanlıklar gerektiren BT süreçleri için bu profesyonel hizmetleri tercih ediyor. Maliyetleri azaltırken, kurum içinde sundukları BT hizmetlerinin kalitesini artırıyor…

Kurumsal Bakım Anlaşması, kurumların her geçen gün artan bilgi işlem yükünü yüksek hizmet kalitesiyle servis olarak almaları mümkün. Yapılan anlaşmaya göre, günün her saatinde veya mesai saatleri içerisinde, Bilgisayar Donanımı, Yazılım, Network Bilgisayar Çevre Birimleri ile ilgili herhangi bir sorun meydana geldiğinde veya herhangi bir sorun meydana gelmemesi için, sisteme müdahale edilip, sorunların giderilmesi, gereken önlemlerin alınması hizmetlerin genelini kapsar.

Kurumsal Bakım Anlaşması Ne Tür Hizmetleri Kapsar?

Kurumsal Bakım anlaşması süresince müşterilerimize yerinde limitsiz servis desteği, ayda bir kez periyodik koruyucu bakım, envanter takibi, arızalı cihazın müşteri yerinde onarılamadığı durumlarda yerine yedek cihaz bırakılması, Bilgisayar Donanım, Yazılım, Network diğer çevre birimleri onarımı ve Firewall Güvenlik çözümleri Ticari ve Sektörel Programların Kurulum, Eğitim ve Desteklerinin verilmesi, standart hizmetlerimizden olup gerektiği durumlarda eleman outsourcing, help desk ve benzeri hizmetler eklenebilir. Gerek olmayan hizmetler anlaşma kapsamından çıkarılabilir.

Kurumsal Bakım Anlaşmasının detaylarını maddeler halinde sunabiliriz örnekleri belirttim işimize yaramayanları yada eksikler eklenip yada çıkarılabilinir;

– Tüm bilgisayarlar için ayda bir kez periyodik bakım
– Antivirus Hizmetleri, Güncelleme ve tarama
– Otomatik (Backup) yedekleme hizmetleri (günlük, haftalık, aylık, manuel)
– Server Kurulum ve Teknik Destek İşlemleri
– Active Directoy yapılandırma ve destek hizmetleri
– Windows Azure,Office 365, Amazon Cloud Sistemler
– Veri Kurtarma v.s.
– Client Windows 7 / 8 / 8.1 / 10 /Linux Teknik Destek İşlemleri
– DNS ve Hosting Hizmetleri ?
– Microsoft Exchange Server Kurulum, Destek ve Bakım İşlemleri (Mail hizmetleri denilebilir)
– Ağ (Network) kurulum, hız, test ve destek işlemleri
– Ticari ve sektörel programların kurulumu, eğitimi ve desteklerinin verilmesi
– Bakım Anlaşması yapan müşterilerimiz öncelikli sorun eskalasyonu ve çözümü hakkına sahiptirler.
Bakım Anlaşması boyunca gündeme gelebilecek çeşitli IT projeleri için konularında uzman Orecom danışmanları tarafından talebiniz doğrultusunda destek sağlanacaktır.
– Sınırsız telefon desteği (?)
– Uzak bağlantı desteği (?)
– Anlaşmalı Sunucu ve Hosting Hizmetleri (?)
– Güvenlik ve Sızma Testleri (Firewall and Penetrasyon testing)
– Linux Göç v.s.
– Vs vs.

Kurumsal Bakım Anlaşması Yaptırmanın Avantajı Nedir?

Kurumsal Bakım Anlaşmalı müşterilerimiz en öncelikli müşterilerimizdir. Telefon, Mail, Uzak Masaüstü Bağlantısı ve Yerinde Servis hizmetlerimizden, sorunu en hızlı çözebilecek olan yöntem tercih edilir ve müşteri sorunları giderilir. Müşterilerimiz,donanımları bozulduğu için, iş kaybına uğramazlar, Verilerinin yedekleri her zaman alınır, Teknolojik gelişmelerden anında haberdar olurlar, ek hiçbir ücret ödemezler, diğer donanım ürünlerini aldıklarında çok özel ödeme koşulları ve iskontolar sağlanır.

Kurumsal Bakım Anlaşmasına Nasıl Başlanır?

Öncelikle bir ön görüşme ile talepler dinlenir, sonrasında müşteri temsilcilerimiz, mühendislerimizle beraber, işletmeyi analiz eder ve yapılabilecek hizmetler hakkında bir brief verirler. Takip eden süreçte bir sözleşme hazırlanır,onaylanması durumunda, firmanın büyüklüğüne göre 3-10 kişilik bir ekip, işletme bilgisayarlarında toplu bir çalışma gerçekleştirir, eksikler belirlenir, yedekler alınır, ilk bakım yapılır, firmanın teknik yapısı, eksikler, geliştirmeler hakkında bir rapor hazırlanarak şirket yönetimine sunulur, bu tarihten itibaren de her türlü sorunda hızlı ve yerinde destek sağlanır.